Pročelnica: Ida Kani, prof.
Nastavu harmonike pohađa 35 učenika osnovne škole i 7 učenika srednje škole.
Nastava je organizirana 2 sata tjedno u trajanju od 30' od 1.- 3. razreda, odnosno 45'
4.- 6.razred i 1. i 2. razred srednje škole, a 3 sata tjedno za 3. i 4. razred srednje škole.
Nastavnici harmonike su:
Škola ima i harmonikaški orkestar u koji su uključeni učenici od 3. do 6. razreda osnovne glazbene škole i učenici srednje glazbene škole. Voditeljica orkestra je Valentina Mikulić, mag. mus.
Nastavu solo pjevanja pohađa 12 učenika srednje glazbene škole te 13 učenika kao izborni/fakultativni predmet u srednjoj glazbenoj školi.
Za učenike pjevanja obvezna je nastava korepeticije jedanput tjedno, a učenici također imaju i nastavu talijanskog i njemačkog jezika.
Učenjem pjevanja formira se glas, štede se glasnice, uči se pravilno disati, fonirati, ispravlja se govor te se stječe iskustvo ponašanja na pozornici i pred publikom.
Kako glazbenici instrumentalisti sviranjem svojih glazbala proizvode glazbu, tako možemo reći da je pjevački instrument, glas, najstarije glazbalo, a vokalna glazba postoji koliko i povijest čovječanstva.
Nastavnice solo pjevanja su:
Na Odjelu djeluju i dva komorna vokalna sastava. Jedan od njih čine učenice Sara Zelenika (2.r.SGŠ), Karolina Mitrović (2.r.SGŠ) i Gabriela Tušek (4.r.SGŠ), a vodi ih prof. Ida Kani. Drugi sastav čine učenici Josipa Rihtarić (3.r.SGŠ, sopran) i Tin Marasović (3.r.SGŠ, bariton), a vodi ga prof. Manda Sviben.
Planovi za ovu školsku godinu:
Harmonika
Instrument sličan današnjoj harmonici – tzv. Accordion javlja se 1829.god.
Za razliku od ostalih instrumenata, harmonika ima određene prednosti i specifičnosti kao što su registri, pomoću kojih možemo mijenjati visinu i boju nekog tona.
S manjim i većim promjenama danas razlikujemo:
klavirsku harmoniku - koja s desne strane instrumenta ima klavijaturu, te
bajan harmoniku - koja s desne strane instrumenta ima dugmad (gumbe).
U našoj školi moguće je svirati obje vrste harmonike.